Transgenerační trauma — co si neseme z rodové linie?

Transgenerační trauma se zabývá emocemi a jejich přenosy mezi generacemi. Na svět nepřicházíme jako nepopsaný list, jak si ostatní myslí. Neseme si klady i zápory v DNA naší rodinné linie. 

Úzkost, strach či deprese

Z rodu si tedy bereme vše. Může to být nějaké nadání pro něco nebo také trauma, úzkost, fóbie, strach. Možná jste si všimli, že prožíváte podobné situace jako vaši rodiče či prarodiče.. To je právě transgenerační trauma. Pokud věříte na inkarnaci duší, tak právě duše si vybírá tu nejvhodnější rodovou linii, kam se inkarnuje, aby se co nejlépe mohla učit.

Můžou nás tedy přepadat nevysvětlitelné úzkosti, strachy, pocity, nelásky a opuštění. Hodně toho plyne také z válek, tam traumata jsou nejsilnější. Můžeme mít pocit, že nic nemá smysl nebo naopak, že máte nedosatek času.

Těžkost přežití

Naši předci to neměli vůbec jednoduché. Bylo pro ně náročné přežít. Museli se hodně potlačit, aby vůbec zachránili rod. To, že jsme tady, je vlastně velký zázrak. Když se tedy uvolníme z bolesti, kterou neseme, zjistíme, že můžeme všem našim předkům odpustit a cítit vděčnost, že jsem vůbec tady.

Rody nesou mnohá tajemství, která se třeba už nikdy nedozvíme, ale kolují v naší DNA. 

Témata o kterých se nemluví

Některé rodiny dokonce tajily své dary, právě proto, aby se o nich nevědělo. Vznikala přesvědčení, která plynula z různých bolestí. Tato přesvědčení se také předávají. Například, že nesmíš být moc vidět, slyšet, že život je krutý. Peníze se musí tvrdě vydělat. Nikdo nesmí vidět naše bohatství, protože se nám může někdo začít mstít — tedy není dobré být bohatí.

Pokud žena nemůže mít děti, může to být také následek nějakého rodového přesvědčení. Všechno se vším souvisí. 

Vědecké důkazy generačního traumatu

Transgeneračním traumatem se zabývá i věda. Není to tedy nějaký nepodložený fakt. Například pokus na myších, kdy myši cítily určitý zápach po kterém následoval elektrický šok. Potomci těchto myší tento pokus nezažily, a přesto reagovaly na tento zápach strachem. 

Nicolas Abraham a Marie Toroková přišli s teorií transgeneračního přenosu již v letech 1978. 

Velmi známý je také německý terapeut Bert Hellinger, který se proslavil metodou konstelací a napsal několik knížek, které se věnují prožitkům a názorným příkladům z terapií. 

Jak se toto trauma projevuje?

Můžete mít v životě nevysvětlitelné reakce na některé situace. Strach z lásky, strach o své děti, strach z výšek. Můžeme mít pocit, že pořád před něčím utíkáme. Pokud je v našem těle mnoho bolesti, útočíme na druhé, obviňujeme ostatní, vyvoláváme konflikty. Můžeme také lehce propadnout nějaké závislosti. 

Naše tělo na to také odpovídá, proto se říká, že nějaké nemoci jsou dědičné. Což když se na to podíváme z nadhledu, tak to dává smysl. Stejné trauma — stejná nemoc. 

Když se ty podíváš do tvého rodu, jistě najdeš nějaké podobné znaky se svými rodiči či prarodiči. 

Pomoc existuje

Vše je o našich emocích a pocitech. Máme skvělou příležitost toto vše uvolnit a začít žít život podle našich představ. Dnešní doba je velmi otevřená růstu, lásce a porozumění. Emoce, trauma, úzkost se dá uvolnit mnoha způsoby.

Jednou možností je metoda Theta healing. Na toto téma jsem také nahrála uvolňující meditaci Setkání s předky

Vědomá práce, kterou vám při sezení s metodou THETA HEALING přináším, znamená klidnější život a více ŽIVOTNÍ ENERGIE v osobním i profesním konání. Není třeba měnit situaci, avšak pohled na ni. Vše, co se nám děje je tu pro nás. Toto uvědomění nám přináší do života pochopení. Tím se vše, co už nám neslouží, může proměnit. Ať už v prožitku, tak v realitě. 

Pokud máš pocit, že potřebuješ tímto povést. Ozvi se nebo si rovnou rezervuj termín sezení se mnou. Nemusíš na to být sám/sama. 

S láskou Petra

Další články

Karta na týden 13.11. — 19.11.

Karta na týden 13.11. — 19.11.

Tento týden nám začíná Novoluním ve Štíru.   O čem je tato karta? Šaman Důvěřujte vyšším silám Šamani z dávných dob, vždy pomáhali lidem komunikovat potřeby Matky Země, přinášeli nové informace a také pochopení jejich těžkých situací. Tato karta vám poskytuje…

Karta na týden 6.11. — 12.11.

Karta na týden 6.11. — 12.11.

Život je plný výzev a tento týden k nám k tomu dokonce přišla karta. V minulých týdnech jsme hodně odpočívali, ukotvovali své nové vize, uvolňovali emoce a přesvědčení, které nám již neslouží. A teď už se jdeme ladit na další růst.  O čem je tato karta?…

Karta na týden 30.10. — 5.11.

Karta na týden 30.10. — 5.11.

Máme za sebou úplněk s částečným zatměním měsícem, který byl dost silný a transformační, tak jako celý měsíc říjen. Vše se točilo zase kolem naší sebe-důvěry, sebeúcty, co si necháme líbit a kde je naše hranice. Možná jsme našli více síly do dalších dní, tak se pojďme…